World Cup 2018 Live @ BAaD, Glasgow [from 14 June to 15 July]

World Cup 2018 Live


364
14
Jun
 
- 15
Jul
13:00 - 20:00

 Facebook event page
BAaD
54 Calton Entry, G40 2SB Glasgow, United Kingdom
This years World Cup is fast approaching and we are definitely ready for kick off! We'll be showing all games live on our HUGE screen in the BAaD Courtyard or outside in the BAaD Backyard.

All the fixtures for this famous tournament are listed below so you won't miss a second of the action!

Thursday 14 June
Russia vs Saudi Arabia (Group A) — Moscow (Luzhniki) — 4pm

Friday 15 June
Egypt vs Uruguay (Group A) — Ekaterinburg — 1pm
Morocco vs Iran (Group B) — St Petersburg — 4pm
Portugal vs Spain (Group B) — Sochi — 7pm

Saturday 16 June
France vs Australia (Group C) — Kazan — 11am
Argentina vs Iceland (Group D) — Moscow (Spartak) — 2pm
Peru vs Denmark (Group C) — Saransk — 5pm
Croatia vs Nigeria (Group D) — Kaliningrad — 8pm

Sunday 17 June
Costa Rica vs Serbia (Group E) — Samara — 1pm
Germany vs Mexico (Group F) — Moscow (Luzhniki) — 4pm
Brazil vs Switzerland (Group E) — Rostov-on-Don — 7pm

Monday 18 June
Sweden vs South Korea (Group F) — Nizhny Novgorod — 1pm
Belgium vs Panama (Group G) — Sochi — 4pm
Tunisia vs England (Group G) — Volgograd — 7pm

Tuesday 19 June
Colombia vs Japan (Group H) — Saransk — 1pm
Poland vs Senegal (Group H) — Moscow (Spartak) — 4pm
Russia vs Egypt (Group A) — St Petersburg — 7pm

Wednesday 20 June
Portugal vs Morocco (Group B) — Moscow (Luzhniki) — 1pm
Uruguay vs Saudi Arabia (Group A) — Rostov-on-Don — 4pm
Iran vs Spain (Group B) — Kazan — 7pm

Thursday 21 June

Denmark vs Australia (Group C) — Samara — 1pm
France vs Peru (Group C) — Ekaterinburg — 4pm
Argentina vs Croatia (Group D) — Nizhny Novgorod — 7pm

Friday 22 June

Brazil vs Costa Rica (Group E) — St Petersburg — 1pm
Nigeria vs Iceland (Group D) — Volgograd — 4pm
Serbia vs Switzerland (Group E) — Kaliningrad — 7pm

Saturday 23 June
Belgium vs Tunisia (Group G) — Moscow (Spartak) — 1pm
South Korea vs Mexico (Group F) — Rostov-on-Don — 4pm
Germany v Sweden (Group F) — Sochi — 7pm

Sunday 24 June
England vs Panama (Group G) — Nizhny Novgorod — 1pm
Japan vs Senegal (Group H) — Ekaterinburg — 4pm
Poland vs Colombia (Group H) — Kazan — 7pm

Monday 25 June
Uruguay vs Russia (Group A) — Samara — 3pm
Saudi Arabia vs Egypt (Group A) — Volgograd — 3pm
Spain vs Morocco (Group B) — Kaliningrad — 7pm
Iran vs Portugal (Group B) — Saransk — 7pm

Tuesday 26 June
Denmark vs France (Group C) — Moscow (Luzhniki) — 3pm
Australia vs Peru (Group C) — Sochi — 3pm
Nigeria vs Argentina (Group D) — St Petersburg — 7pm
Iceland vs Croatia (Group D) — Rostov-on-Don — 7pm

Wednesday 27 June
South Korea vs Germany (Group F) — Kazan — 3pm
Mexico vs Sweden (Group F) — Ekaterinburg — 3pm
Serbia vs Brazil (Group E) — Moscow (Spartak) — 7pm
Switzerland vs Costa Rica (Group E) — Nizhny Novgorod — 7pm

Thursday 28 June
Japan vs Poland (Group H) — Volgograd — 3pm
Senegal vs Colombia (Group H) — Samara — 3pm
England vs Belgium (Group G) — Kaliningrad — 7pm
Panama vs Tunisia (Group G) — Saransk — 7pm

Saturday 30 June
Group C winner vs Group D runner-up — Kazan, 3pm (Match 50)
Group A winner vs Group B runner-up- Sochi, 7pm (Match 49)

Sunday 1 July
Group B winner vs Group A runner-up- Moscow (Luzhniki), 3pm (Match 51)
Group D winner vs Group C runner-up — Nizhny Novgorod, 7pm (Match 52)

Monday 2 July
Group E winner vs Group F runner-up — Samara, 3pm (Match 53)
Group G winner vs Group H runner-up — Rostov-on-Don, 7pm (Match 54)

Tuesday 3 July
Group F winner vs Group E runner-up — St Petersburg 3pm (Match 55)
Group H winner vs Group G runner-up — Moscow (Spartak), 7pm (Match 56)

Quarter-finals

Friday 6 July
Winner match 49 vs Winner match 50 — Nizhny Novgorod, 3pm (Match 57)
Winner match 53 vs Winner match 54 — Kazan, 7pm (Match 58)

Saturday 7 July
Winner match 55 vs Winner match 56 — Samara, 3pm (Match 60)
Winner match 51 vs Winner match 52 — Sochi, 7pm (Match 59)

Semi-finals

Tuesday 10 July
Winner match 57 vs Winner match 58 — St Petersburg, 7pm (Match 61)

Wednesday 11 July
Winner match 59 vs Winner match 60 — Moscow (Luzhniki), 7pm (Match 62)

Third place play-off

Saturday 14 July
Loser match 61 vs Loser match 62 — St Petersburg, 3pm

Final
Sunday 15 July
Moscow (Luzhniki), 4pm
Discussion
image
Only registered users may comment.
Pass a quick registration or authorization.

Upcoming events @ BAaD:

The Rocky Horror Picture Show Halloween Sing-A-Long
The Rocky Horror Picture Show Halloween Sing-A-Long
BAaD
A Vegan Connections Christmas
A Vegan Connections Christmas
BAaD
Pantha Du Prince (live)
Pantha Du Prince (live)
BAaD

The most anticipated events in Glasgow :

Glasgow Green Fireworks Display 2018
Glasgow Green Fireworks Display 2018
Glasgow Green
George Ezra | Barrowland Ballroom Glasgow
George Ezra | Barrowland Ballroom Glasgow
Barrowland Ballroom
Deacon Blue
Deacon Blue
The SSE Hydro
Calamity Jane Sing-a-long: Boozy Brunch!
Calamity Jane Sing-a-long: Boozy Brunch!
Grosvenor Cinema
George Ezra | Barrowland Ballroom Glasgow
George Ezra | Barrowland Ballroom Glasgow
Barrowland Ballroom
Princes Square Lights On 2018
Princes Square Lights On 2018
Princes Square
Festival of The Dead Glasgow - Tickets Selling Quickly!
Festival of The Dead Glasgow - Tickets Selling Quickly!
O2 Academy Glasgow
Paisley first winterfest Christmas market 2018
Paisley first winterfest Christmas market 2018
Paisley Town centre
Gerry Cinnamon
Gerry Cinnamon
O2 Academy Glasgow
MGMT | SWG3, 15 December
MGMT | SWG3, 15 December
SWG3
The most popular events in your news feed!